Spływ przełomem Dunajca – atrakcja warta uwagi

Zawsze znajdzie się jakiś powód, by odwiedzić góry. Bywa, że chcemy wyrwać się na parę dni gdzieś, gdzie zapomnimy o obowiązkach lub zbliżają się urodziny i zamierzamy spędzić je w niezwykłym otoczeniu, czy też czujemy, iż czas postawić na aktywne spędzanie czasu i powędrować po szlakach delektując się klimatem – w ciągu roku nie brak okazji, do tego, by spakować plecak i wyruszyć w podróż.

Często celem naszej podróży jest Zakopane. Co oczywiście nie dziwi, ponieważ miasto oferuje ogromną ilość najróżniejszych atrakcji. Jeśli odwiedzamy je w okresie od kwietnia do października, pamiętajmy o jednej z nich – spływ Dunajcem zagwarantuje wiele pozytywnych emocji.

Poznać krajobrazy i dobrze się bawić!

Górskie krajobrazy można poznawać na różne sposoby. Kiedy uważamy, że znudziły nam się „zwykłe” spacery, warto opuścić ląd, wsiąść na drewnianą tratwę i sprawdzić, jak prezentuje się otoczenie widziane z nieco innej strony. Może zaczaruje nas inne oblicze gór, może rzucą się nam w oczy detale, których do tej pory nie mieliśmy okazji dostrzec?

Wycieczka z dala od gwaru miasta, gdy dookoła cudna przyroda i potężne szczyty niemal na wyciągnięcie ręki – to ekstra przygoda i cenne doświadczenie. Czas umilają flisacy, w ich towarzystwie nie ma mowy o tym, aby nie mieć dobrego humoru i uśmiechu na twarzy. Wycieczka na tratwie, to również rewelacyjny pomysł na relaks. Trudno myśleć o kłopotach, kiedy skupiamy się na bajkowych sceneriach.

Spływ Dunajcem w Zakopanem

Od wielu lat na terenie Zakopanego działa firma, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami turystów i doskonale wie, jak zaplanować dla nich idealny wypoczynek. Na stronie splyw.pl znajdują się wszelkie szczegóły. Należy podkreślić, że poza świetną wycieczką drewnianą tratwą oferuje ona dodatkowe atrakcje. Miłośnicy aktywności chętnie po spływie wybiorą się na przejażdżkę rowerem, ci, którzy uwielbiają czuć, jak poziom adrenaliny rośnie mogą zdecydować się na wyprawę quadami połączoną z ogniskiem, a fani góralskiej nuty zachwyceni będą biesiadą.

Przełom Dunajca – magiczny i zagadkowy

Osoby, które wzięły udział w spływie zgodne są co do tego, że była to atrakcja na długo zapadająca w pamięć i przy kolejnej wizycie w górach chętnie znów popłyną drewnianą tratwą. Przełom Dunajca uważany jest za jeden z najpiękniejszych przełomów w całej Europie. Szum rzeki, potężne skały nad głowami, fantastyczna roślinność – nie ma opcji, by ktoś uznał, że spływ był nudny.

Przełom Dunajca to także miejsce bardzo tajemnicze. Górale nie wierzą w naukowe wyjaśnienia na temat tego, jak powstał i mają swoje teorie. Serwują rozmaite legendy. Jedna z nich głosi, że przełom to dzieło Bolesława Chrobrego, inna, że do jego powstania przyczynił się rycerz Ferkowicz, który gonił tamtędy króla węży. Miejsce jest nie tylko ciekawe pod względem krajobrazów, ale też zagadkowe, a to dodatkowy powód, dla którego warto je poznać.