Domki pod wynajem w Białce Tatrzańskiej

Turyści pokochali wypoczynek w małych góralskich domkach. Jednym z największych zainteresowań cieszy się w zimowym okresie Białka Tatrzańska. Sprawdziliśmy, gdzie i w jakich cenach można liczyć na nocleg w sezonie zimowym 2018 / 2019.

Dzięki kompleksowi wyciągów narciarskich Białka Tatrzańska stała się jedną z najczęściej odwiedzanych zimą miejscowości w Polsce. Narciarze spragnieni szusowania po stokach pokonują setki kilometrów, aby przyjechać właśnie do Białki.

Przede wszystkim pensjonaty i pokoje

Białka Tatrzańska z powodu zwartej zabudowy, która skupia się wzdłuż niemal jednej ulicy sprawia, że do stoku z niemal każdego miejsca jest blisko. Do tego dochodzą ski – busy, które co chwilę jeżdżą zabierając narciarzy na stok.
Zwarta zabudowa wymusza na właścicielach nieruchomości, którzy inwestują w turystykę konieczność budowy obiektów pensjonatowych, które przeważają wśród oferowanych noclegów.

Ile za tygodniowy pobyt

Ceny tygodniowego pobytu dla dwóch osób w styczniu 2019 roku zaczynają się już od kilkuset złotych, a kończą na kilku tysiącach. Wszystko zależy od standardu, w jakim chcemy wypoczywać.
Najniższe ceny znajdziemy w pokojach, ale tu nie możemy liczyć na dodatkowe atrakcje typu sauna, basen, czy jacuzzi jak w pensjonatach i dużych domach wypoczynkowych.

Domek na wagę złota

W samej Białce Tatrzańskiej ofert drewnianych domków do wynajęcia można wyliczyć na palcach jednej ręki, stąd ceny noclegów w takich obiektach są porównywalne do noclegów w pensjonatach.
Decydując się na wynajem domku na wypoczynek mamy jednak pewność tego, że żaden sąsiad nie zakuci nam spokoju.

Im dalej od Białki, tym więcej domków

Jeżeli cenimy sobie prywatność i nocować chcemy tylko w domkach, to warto jest poszukać domków poza samą Białką Tatrzańską. Już zaledwie kilka kilometrów do centrum miejscowości natrafimy na małe osiedla domków pod wynajem.
Ceny noclegów w takich obiektach położonych na uboczach miejscowości również są znacznie niższe.