Rowerem przez Podhale!

Jedną z największych zalet Podhala jest to, że oferuje różne możliwości aktywnego spędzania czasu. Nawet ci, którzy ubóstwiają słodkie lenistwo, będąc w tym regionie chętnie wyruszają w poszukiwaniu przygody i z uśmiechem na twarzy poznają najciekawsze zakątki. Polecamy zwiedzanie na dwóch kółkach. Warto zainteresować się działem – rowery Zakopane i czas spędzić na sportowo.

Na poprawę nastroju

Wiadomo, że jazda na rowerze zbawiennie wpływa na nasz organizm. Pomaga ograniczyć ryzyko chorób krążenia, wzmacnia wytrzymałość, poprawia koordynację ruchową. Dzięki niej możemy też świetnie wymodelować sylwetkę.

Nie każdy jednak ma świadomość, że przejażdżki na dwóch kółkach działają również na nasz nastrój. Wysiłek fizyczny powoduje wyzwolenie hormonów szczęścia, czyli endorfin. Znikają negatywne emocje, pojawia się radość i zadowolenie. Totalnie zapominamy o rzeczywistości, natłoku obowiązkach, problemach w pracy, potrafimy odciąć się od wszystkiego co nas przytłacza i skupić się wyłącznie na jeździe w wyjątkowo pięknym otoczeniu. Podziwiamy szczyty górskie, fascynującą przyrodę, a zieleń koi nasze nerwy. Czujemy się odprężeni i mimo zmęczenia nabieramy mnóstwo dobrej energii. Jesteśmy z siebie dumni, gdy dojeżdżamy do końca trasy. Udowadniamy sobie i innym, że jeśli tylko chcemy, potrafimy osiągnąć zamierzony cel.

Wypożyczalnie rowerów

W sieci nie brakuje ofert – wypożyczalnia rowerów Zakopane. Cennik dostępny np. na stronie zjazd.pl zdecydowanie zachęca do skorzystania z usług tych firm. Tym bardziej, że poza solidnymi jednośladami możemy też wybrać jedną z proponowanych tras. Pomyślano o amatorach i prawdziwych pasjonatach dwóch kółek – każdy znajdzie odpowiedni dla siebie szlak, którego pokonanie sprawi mu frajdę.

Doceniamy rower jako środek transportu, a czasem zapominamy, że dzięki niemu możemy zadbać nie tylko o środowisko, ale też o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie. To pojazd umożliwiający dotarcie do wielu bajecznych zakątków. Wycieczki rowerowe są idealnym pomysłem na rodzinny wypad, ale także na samotne zwiedzanie Podhala. Wystarczy odrobinka chęci, by docenić ich zalety i przekonać się, że będąc w górach warto być aktywnym. Słoneczne popołudnie spędzone na świeżym powietrzu w zachwycającym otoczeniu, pośród majestatycznych szczytów górskich to coś, czego nie można sobie odmówić odpoczywając w Tatrach.