Pensjonat w Zakopanem to więcej niż standard

Wybierając się na wypoczynek do Zakopanego można oczekiwać znacznie lepszych warunków w obiekcie noclegowym niż w innych częściach kraju. Wszystko przez dużą konkurencję oraz starania właścicieli obiektów noclegowych o coraz lepsze warunki.

Czasy, kiedy przyjeżdżało się do Zakopanego i do dyspozycji w obiekcie noclegowym była jedna łazienka na kilka pokoi już dawno minęły. Oczywiście znajdą się jeszcze takie oferty, jest to jednak już rzadkość, a cena takich noclegów może być niepokojąco niska.

W ostatnich latach górale trudniący się wynajmem pokoi przestali konkurować ze sobą ceną noclegów, która i tak jest jedną z najniższych w całej Polsce, a zaczęli jakością noclegów i wyposażeniem pokoi.

Co znajdziemy w pokoju

Czasy, kiedy turysta przyjeżdżając do Zakopanego w pokoju, do którego otrzymywał klucz znajdowało się tylko łóżko i pościel już dawno minęły. Właściciele obiektów prześcigają się w pomysłach na wyposażenie pomieszczeń.
Na ścianach pokoi pojawiają się obrazy z Tatr. Łazienka i telewizor w pokoju to już tej także standard nie mówiąc o stoliku z krzesłami, czajniku oraz elementach dekoracyjnych.

Dodatkowe pomieszczenia w obiekcie

Większe obiekty noclegowe na terenie Zakopanego lub okolic, to już nie tylko pokoje z łóżkami, ale także dodatkowe miejsca, gdzie turyści mogą wypocząć. Standardem są już ogólnodostępne kuchnie oraz pomieszczenia, w których ze znajomymi z innych pokoi można usiąść i porozmawiać.
Pojawiają się także dziecięce pokoje z zabawkami oraz mini SPA, gdzie znaleźć można basen, siłownię, saunę i wiele innych atrakcji.

Usługi w ramach pobytu

Wiele obiektów poza samą sprzedażą noclegów zapewnia swoim klientom miłe spędzenie czasu organizując wycieczki, ogniska lub inne formy aktywności. Sprzedaż pakietów, w skład których wchodzą nocleg oraz dodatkowe atrakcje przypadła do gustu zarówno turystom, jak i właścicielom obiektów noclegowych.

Podczas wakacji w godzinach wieczornych zawsze organizujemy animacje dla dzieci z opiekunkami. We wtorki są wycieczki po Tatrach z przewodnikiem, a w czwartki ognisko z góralską kapelą – mówi Kinga Batkiewicz – Pieprzak z pensjonatu Tatra House.