Całoroczne domki najczęściej wybieraną formą noclegu

Drewniane domki przygotowane pod turystów są najczęściej poszukiwaną formą noclegu wśród wczasowiczów. Mimo bogatej już oferty domków na Podhalu, cały czas budują się kolejne. Z tej popularnej formy noclegu nie będziemy mogli jednak wszędzie skorzystać.

Turyści wybierający się na wypoczynek pod Tatry coraz częściej poszukują domków pod wynajem. Podczas minionego lata drewniane domki stały się niemal najczęściej poszukiwaną formą noclegu w Zakopanem i okolicach.

Przed firmami działającymi w branży turystycznej chwila wytchnienia i zaczyna się kolejny sezon – zimowy. Tym razem oblężenie będzie przeżywać nie Zakopane, lecz Białka i Bukowina Tatrzańska. Wszystko za sprawą licznych wyciągów narciarskich, które powstały na terenie tych miejscowości.

Niestety w miejscowościach tych przeważają pensjonaty, domy wypoczynkowe i pokoje pod wynajem. Ofert noclegu jest bardzo dużo, a za tygodniowy pobyt dla dwóch osób ceny zaczynają się już od kilkuset złotych. Niestety w ofercie zdecydowanie mniej jest małych góralskich domków, które w całości są do wynajęcia.

Z pomocą mogą tu przyjść sąsiednie miejscowości. W oddalonych już o kilkanaście kilometrów miejscowościach powstały całe osady domków pod wynajem, a ceny wynajmu są bardziej przystępne. Wszystko z powodu odległości, jaką muszą pokonać turyści z domku do wyciągu narciarskiego.

Mimo kilkunasto-kilometrowych odległości narciarze bardzo chętnie wybierają taką formę zakwaterowania. Wynajem całego domku, zwłaszcza gdy się jedzie całą rodziną lub większą grupą osób jest bardziej komfortowy niż zakwaterowanie w dużym obiekcie noclegowym. Indywidualny domek daje poczucie prywatności i spokoju. Wybierając taką formę noclegu możemy być pewni, że nie będzie nam przeszkadzał nieznajomy sąsiad zza ściany, a jeżeli będziemy chcieli dłużej posiedzieć wieczorem, to również nie będzie nam zwracana uwaga.