Sylwester w Zakopanem

Zakopane to jedna z najbardziej modnych miejscowości w Polsce jeśli chodzi o spędzanie Sylwestra. Trudno oszacować liczby, ale ostatni koncert sylwestrowo-noworoczny na Krupówkach zorganizowany przez Telewizję Polską zgromadził pod sceną około 80 tys. osób. A ponieważ występy znanych artystów to nie jedyna atrakcja Zakopanego w tę wyjątkową noc, można przypuszczać, że pod Tatrami Nowy Rok przywitało znacznie więcej turystów.

Sylwestrowe atrakcje
Pomysłów na spędzenie Sylwestra jest tyle ile grup przyjeżdża na ten okres w Tatry. Oprócz koncertu na pewno warto pomyśleć o zorganizowanych dansingach, kuligu, prywatce w pensjonacie czy apartamencie, ciekawym rozwiązaniem jest też Sylwester na skuterach śnieżnych. Dość często hotele i pensjonaty proponują gościom imprezę na powitanie Nowego Roku w pakiecie.

Kiedy rezerwować
W związku z olbrzymią popularnością witania Nowego Roku w Zakopanem warto jest zarezerwować miejsce nawet na rok przed planowaną imprezą. Zazwyczaj o Sylwestrze myślimy w październiku, czy listopadzie, ale jeśli chodzi o góry, jest to stanowczo za późno. Należy także wziąć pod uwagę, że hotele i pensjonaty rzadko proponują pojedynczy nocleg, zwykle łącząc w pakiecie cały okres świąteczno-noworoczny, tak więc planując sylwestrową zabawę trzeba połączyć ją ze Świętami Bożego Narodzenia w Zakopanem.

Jakie noclegi są do wyboru
Poza namiotem praktycznie wszystkie 🙂 Hotele, pensonaty, prywatne kwatery, domki, apartamenty, hostele. Święta z Sylwestrem można spędzić z dziećmi, a w niektórych kwaterach zezwalają nawet na trzymanie psów, czy kotów. Poza Świętami czas można spędzić na nartach, w basenach geotermalnych, na wycieczkach pieszych lub zwiedzając bogaty wybór lokali gastronomicznych. Dzieci docenią lodowisko pod gołym niebem, czy wielką salę zabaw przy Krupówkach.