Zwiedzanie Tatr na rowerze

Podróż do Zakopanego to zawsze moc pozytywnych wrażeń. Każdy turysta znajduje w tym mieście coś, co go zaciekawi. Jedni skupią się na specyficznej kulturze, inni docenią zabytki, nie zabraknie osób, które wciągną biesiady z góralami oraz miłośników rewelacyjnej tatrzańskiej przyrody.

Przybywając do miasta zlokalizowanego pod Giewontem warto postawić na aktywność i jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu, by móc delektować się klimatem, oddychać świeżym, górskim powietrzem oraz nacieszyć oczy baśniowymi widokami. Doskonałym pomysłem są wycieczki na dwóch kółkach. Aktywność ta ma mnóstwo zalet. Warto się nią zainteresować. Zakopane rowery – wpisując takie hasło w internetową wyszukiwarkę możemy być pewni, że znajdziemy wiele ciekawych informacji np. na temat dostępnych tras. Można też odwiedzić fora, na których cykliści wymieniają się spostrzeżeniami.

Jazda na rowerze to samo zdrowie

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że jazda na rowerze to samo zdrowie. Dzięki niej m.in. modelujemy swoją sylwetkę, spalamy kalorie, rzeźbimy mięśnie, poprawiamy wydolność i odporność organizmu, czy koordynację ruchową. Jednak regularne przejażdżki to coś o wiele więcej. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak zbawiennie wpływają na naszą psychikę. Podczas wypraw rowerowych mamy okazję podziwiać majestatyczne góry, a piękna przyroda jest na wyciągnięcie ręki. Relaksujemy się i wyciszamy, odcinamy od różnych zmartwień, obowiązków i szarej codzienności. Wysiłek fizyczny sprawia, że wydzielają się hormony szczęścia, czy endorfiny. Znikają negatywne emocje i zły nastrój. Świeże powietrze i zieleń działają na nas kojąco.

Różnorodność tras rowerowych

Wybierając odpowiednią dla siebie trasę rowerową powinniśmy mieć świadomość, że ważna jest nie tylko jej długość, ale przede wszystkim kąty nachylenia wzniesień, czy różnice wysokości. Jazda po górach wymaga więcej kondycji i wysiłku niż przejażdżki po nizinnych obszarach. Dlatego lepiej nie porywać się na trudne odcinki, których pokonanie będzie ogromnym wyzwaniem. Po co się zniechęcać po kilkunastu minutach i uznać, że tego typu sport jest nie dla nas?

Łatwa jest np. trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane o długości ok. 10 km. Wybierając ją zobaczymy Wielką Krokiew, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, możemy także wstąpić do „Galerii Antoniego Rząsy”. Trasa Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane także nadaje się dla początkujących cyklistów. Na ok. 26 km. odcinku, pokonując drogi asfaltowe, polne oraz leśne, podziwiamy wyjątkowe, tatrzańskie krajobrazy oraz kaplicę na Jaszczurówce.

Dobra informacja dla, którzy nie mogą lub nie chcą zabrać w podróż własnego jednośladu – ofert pod tytułem wypożyczalnia rowerów Zakopane jest naprawdę sporo. Firmy te proponują nie tylko nowoczesne pojazdy, ale też ciekawe trasy o różnym stopniu trudności. Wystarczy określić swoje umiejętności i cel wycieczki, a profesjonaliści pomogą wybrać odpowiednią ścieżkę.