Domki w Zakopanem

Kilkuosobowe wolno stojące domki budowane w regionalnym klimacie przeżywają prawdziwy renesans w Zakopanem i okolicznych miejscowościach. Miejscowi przedsiębiorcy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów stawiają małe osiedla pod wynajem.

Turyści przyjeżdżający do Zakopanego zakochali się w małych góralskich domkach. Konstrukcje budowane z bali lub imitacji płazów sprawiają, że osoby wypoczywające w takim miejscu mogą poczuć klimat gór nie tylko podczas tatrzańskich wędrówek ale także wracając na nocleg do wynajętego miejsca.
Wynajęcie domku na wypoczynek ma wiele swoich plusów, ale są także minusy takich noclegów.

Prywatność ponad wszystko

Nocleg w wynajętym domku, to przede wszystkim prywatność. Możemy być pewni, że schodząc rano zrobić poranną kawę w kuchennym aneksie możemy to zrobić w samym szlafroku, bez obawy, że natrafimy na kogoś obcego.
Domek zapewnia także osobne sypialnie, dzięki czemu wybierając się na urlop z dziećmi, każdy ma zapewnione miejsce dla siebie. Jest także miejsce wspólne, gdzie razem wszyscy spędzają czas.

Klimat gór

Domki, które powstają w Zakopanem i okolicznych miejscowościach budowane są w regionalnym stylu. Grube drewniane płazy uszczelnione wełnianką sprawiają, że nie chce się wychodzić z takich pomieszczeń.
Są także domki stylizowane. Dzięki zupełnie innym rozwiązaniom pomieszczenia są lepiej wyposażone i urządzone w bardziej nowoczesnym stylu.

Blask kominkowego ognia

Kominek, który zamontowany jest w większości domków to kolejna rzecz, która przyciąga turystów właśnie do domków.
Wieczory spędzone w blasku ognia i zapach drzewa na długo zapadną w pamięci wypoczywających osób.
Warto jednak sprawdzić, czy kominek, to nie jedyne źródło ogrzewania. Może się bowiem okazać, że sami będziemy musieli dbać o temperaturę pomieszczeń, a po całym dniu wędrówek po Tatrach miło jest przyjść do już ciepłego pomieszczenia.

Jedzenie przyrządzamy sami

Osoby, które podczas urlopu nie chcą chodzić na zakupy i przygotowywać posiłków z pewnością powinny wybrać pensjonat lub hotel.
Ciężko jest znaleźć domki, w których świadczona jest usługa wyżywienia w ramach noclegu.
Są jednak miejsca, gdzie tuż obok domku znajduje się pensjonat, a w nim stołówka, gdzie można wykupić posiłki.