Urlop w Zakopanem – rozmaite atrakcje

Tatry w letnim wydaniu są cudowne. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Widoki, jakie na nas czekają ujmują, szczególnie, że króluje w nich zieleń. Każdy, kto zastanawia się gdzie spędzić wakacyjny wypoczynek, powinien wziąć pod uwagę właśnie nasze polskie góry. Gwarantujemy, że temat – Zakopane atrakcje latem – jest na tyle bogaty, że bez trudu znajdziemy te aktywności, rozrywki i formy spędzania czasu, które sprawią nam masę frajdy.

Na początek – skok adrenaliny

Urlop dobrze zacząć od świetnej zabawy dostarczającej adrenaliny. Jazda na quadach to znakomity pomysł. Słysząc ryk silnika zechcemy podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił jako kierowca tej mocnej maszyny. Poczucie wolności, trudne bezdroża pełne wody i błota – to coś, co każdy miłośnik quadów docenia. Wycieczki na czterokołowych pojazdach są źródłem ogromnej frajdy i bardzo wciągają, zwykle po jednej wyprawie ma się ochotę na kolejną. Do wyboru trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Warto zerknąć na propozycje np. firmy quadoo, która w ofercie ma wycieczkę wieczorną z ogniskiem lub wycieczkę z pobytem w termach.

Cisza i bajeczne widoki

Dla osób, które zamierzają w ciszy delektować się górskimi pejzażami dedykowane są przejażdżki rowerowe. Jazda na dwóch kółkach w tak fascynujących okolicznościach wycisza. W mig zapominamy o codzienności i cieszymy się miejscem, które odwiedzamy, czerpiąc z niego jak najwięcej. Przemierzając górskie tereny chłoniemy atmosferę regionu i czujemy czym jest prawdziwy relaks. Dodatkowo, dbamy o zdrowie – m.in. wzmacniamy mięśnie, odporność organizmu, układ krążenia, a przy tym modelujemy sylwetkę. Eskapady na jednośladzie to same korzyści!

Barwny, góralski folklor

Piesze wędrówki po Tatrach
Piesze wędrówki po Tatrach

Atrakcje turystyczne Zakopane i okolice – pod tym hasłem kryją się również interesujące wydarzenia kulturalne. Wśród nich, odbywający się w sierpniu Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich, podczas którego na turystów czeka niesamowita zabawa. Muzyka, tańce, zespoły z różnych stron świata, imprezy towarzyszące, warsztaty dla dzieci – uczestnictwo w festiwalu jest świetnym przeżyciem. Miłośnicy góralskiego folkloru nie mogą sobie odpuścić tego wydarzenia.

Nie ma wątpliwości – lato w mieście pod Giewontem to masa atrakcji. Warto się tam wybrać na urlop, najlepiej wraz z rodziną. Każdy znajdzie coś, co go zaciekawi, a po powrocie do domu jeszcze długo będzie wspominał wypoczynek na Podhalu.