Apartamenty w Zakopanem

Nie każdemu odpowiada przesiadywanie w hotelowej restauracji z innymi gośćmi, ktoś inny woli się poczuć na wakacjach jak u siebie w domu, kto inny woli własną kuchnię od wyboru lokalnej gastronomii choćby była nie wiadomo jak dobra. I właśnie dla tych turystów, oraz dla innych, którzy tą formę zakwaterowania wybierają z dowolnego innego powodu, Zakopane ma sporą ofertę apartamentów.

Jak u siebie w domu
Apartamenty powstały trochę celem ominięcia rygorystycznych przepisów dotyczących zarówno budownictwa hotelowego, jak i późniejszej kwalifikacji noclegów również określonej prawem. To po prostu forma budownictwa wielomieszkaniowego, któremu zazwyczaj towarzyszy dodatkowa infrastruktura podobna do hotelowej – wspólne spa, basen, czy siłownia. I oczywiście parking.

Jakie to proste
Aby wynająć apartament w Zakopanem nie trzeba się wiele gimnastykować. Oferta w internecie jest tak duża, że pozostaje tylko wybór. Oczywiście cenna rada dla tych, którzy chcą spędzić w apartamencie Sylwestra: dobrze jest o tym pomyśleć nawet rok do przodu, ponieważ stolica polskich Tatr w ogóle jest w okresie świąteczno-noworocznym dość mocno zapełniona. Im wcześniej zrobimy rezerwację, tym lepiej.

Apartament w praktyce
Na pewno dobrze jest wcześniej ustalić porę zakwaterowania. Bywa że rezydent wydający klucze pracuje do określonej godziny i odbiór ich późną porą wiąże się z dodatkową opłatą. Poza tym możemy się spodziewać wysprzątanych pomieszczeń, świeżej pościeli i… tyle. Resztę musimy zabrać ze sobą podobnie jakbyśmy przeprowadzali się do umeblowanego, ale nowego mieszkania. W odróżnieniu do hotelu może nie być (ale to zależy od standardu) ręczników i kosmetyków w łazience, lodówka też raczej będzie pusta, a barek na pewno.

Dlaczego apartamenty?
Apartamenty cechują się zróżnicowaną liczbą pokoi (tą poznamy w ofercie), więc można się tam wybrać w dowolnej konfiguracji. Rodzina z dziećmi, kilka par planujących wspólny czas wolny, grupa tej samej płci planująca wieczór panieński, lub kawalerski. Wspólne mieszkanie daje swobodę i prywatność bez konieczności przemieszczania się po hotelowym korytarzu w przypadku gdy planujemy wieloosobowe spotkanie, często też miłym dodatkiem jest spa, w którym po nartach można się wygrzać w saunie, lub wymasować w jacuzzi, zaś w kilku apartamentowcach w Zakopanem są także baseny.